Oferta po upuście

Wg. rankingu okna jako jeden z pięciu największych ukrytych zagrożeń w domu.

Upadki z okien są bardziej powszechne niż mogłoby się wydawać. Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich około ośmiu dzieci poniżej 5 roku życia umiera każdego roku z powodu wypadnięcia z okna, a ponad 3300 jest poważnie rannych, aby udać się do szpitala.

Grupa zadaniowa Window Safety oferuje te propozycje, aby pomóc chronić dzieci:

Naucz dzieci, jak grać z dala od okien
Naucz opiekunów i dzieci, że ekrany usuwają błędy, ale nie zatrzymują dzieci
W przypadku okien o wysokości 6 stóp lub więcej od podłoża należy zainstalować ograniczniki okien lub osłony spełniające normy ASTM – ograniczając okna do otwarcia mniejszego niż 4 cale
Nie używaj okien zamkniętych i zamkniętych
Trzymaj meble lub cokolwiek, co dziecko może się wydostać z okien
Zawsze nadzoruj dzieci i pytaj o bezpieczeństwo okien, gdy twoje dziecko odwiedza inne domy
W przypadku okna z podwójnym zawieszeniem na górnym piętrze zainstaluj osłonę okna lub ogranicznik, który uniemożliwia dzieciom pchanie dolnego okna do góry
Zmniejszenie potencjalnego wpływu obrażeń spowodowanych upadkiem dzięki strategicznemu kształtowaniu krajobrazu – wykorzystanie zrębków, trawy lub krzewów pod oknami.

Luźne lub zapętlone sznury okienne stwarzają ryzyko uduszenia dla dzieci. Według CPSC około ośmiu dzieci umiera każdego roku po zaplątaniu się w sznur okrywający okno.

Używaj tylko bezprzewodowych zasłon okiennych lub tych z niedostępnymi linkami w domach z małymi dziećmi. Program Best for Kids, zainicjowany przez Stowarzyszenie Producentów Okien (Window Covering Manufacturers Association), identyfikuje produkty okienne, które najlepiej nadają się do użytku w domach z małymi dziećmi.

Darmowe zestawy modernizacyjne są dostępne przez Radę Bezpieczeństwa Okna, gdy wymiana starszych zasłon okiennych nie jest dostępna.

Polecamy portal http://twoje-okna.com/

http://twoje-okna.com/wielkopolskie

http://twoje-okna.com/kujawsko-pomorskie

http://twoje-okna.com/malopolskie

http://twoje-okna.com/lodzkie